Вітаємо на сайті нашого садочка!

Сторінка фізінструктора

ФІЗІНСТРУКТОР

Б Е Н Ь К А Л О В И Ч   О К С А Н А   Ю Р І Ї В Н А

Структура заняття з фізкультури на свіжому повітрі.

І Підготовча частина:

Мета: активізувати увагу дітей, забезпечити фізіологічну та психологічну підготовку дитячого організму до виконання основних фізичних навантажень, розвитку швидкості реакції, формувати і закріпити навички різних видів ходьби та бігу.

Вправи підготовчої частини:

- Шикування в шеренгу (в холодну погоду не проводити)

- Різні види ходьби у поєднання з 3 – 6 дихальними вправами.

- Повільний біг (2 – 4 хвилини).

- Ходьба поєднана з вправами відновлюючими дихання.

- Перешиковування для виконання загально розвиваючих вправ (5 – 7 впр.)

- Перешиковування в колону.

- Біг у середньому темпі ( 2хв.).

- Ходьба поєднана з вправами на відновлюючими дихання.

ІІ Основна частина

Мета: навчання з подальшим вдосконаленням основних рухів, та розвиток фізичних характеристик дітей.

Вправи основної частини:

- Виконання одного із основних рухів (новий або складний за фізичним навантаженням чи координацією).

- Біг у середньому темпі (2 хвилини-.)

- Виконання різних, відомих дітям основних рухів ( 2– 3 рухи).

- Біг повільним темпом (2 – 3 хвилини)

- Гра з великою рухливістю (естафета)

ІІІ Заключна частина

Мета: забезпечити поступовий перехід дітей від збудженого стану до спокійного.

Вправи заключної частини:

- Повільний біг (1 – 1,5 хвилини).

- Ходьба.

- Виконання кількох вправ дихання

Заняття на майданчику повинно проводитися рухливими іграми з різноманітними основними рухами (заняття ігрового типу)

Памятаймо! Заняття з фізкультури на свіжому повітрі має тренувальний та оздоровчий ефект тільки за умов дотримування вимог: планування фізичних вправ, врахування кліматичних умов та пори року, використання фізкультурного обладнання, дотримування вимог до взуття та одягу.

Робота ДНЗ в цілому спрямовується на підтримку, збереження і розвиток здорового способу життя дітей, правильної його мотивації . З огляду на це, дітей ознайомлюють з поняттям про гігієну діяльності, гігієну тіла, зовнішності, основні органи, а також про статеву індетифікацію та розвиток організму. При цьому треба дотримуватися принципів послідовності, систематизації та індивідуального підходу. Ця важлива робота в процесі всього часу перебування дітей у дошкільному навчальному закладі. І як показує досвід, заняття з фізкультури займає важливе місце у всьому виховному процесі дитячого закладу.